Forum filologii polskiej w Toruniu


#1 2008-06-09 15:18:12

Szpaqowsky

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-16
Posty: 9
Punktów :   

Manga/Anime

Są może na naszym roku osoby interesujące się tym tematem? Raz zauważyłem tomik 'Death Note' na którymś z wykładów (świetna manga moim zdaniem;)).

Ze swojej strony powiem tyle, że znawcą tematu nie jestem, ale lubię obejrzeć i eksperymentować swoim wolnym czasem na oglądanie kitajskich kreskówek. Ostatnio oglądałem Samurai Champloo i Cowboy Bebop - świetne serie, a soundtracki zacząłem ściągać już po obejrzeniu paru odcinków. Takim najulubieńszym z ulubionych komiksów jest Hellsing, może ktoś zna:)

co tam jeszcze... a, klasyki w stylu 'Ghost in the Shell' czy 'Akira' również widziałem i bardzo mi się podobały.

To jak? Bo nie wierzę, że tylko ja lubię kitajskie bajki na roku;<

Offline

 

#2 2008-06-09 16:25:57

ber_lin

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-17
Posty: 4
Punktów :   

Re: Manga/Anime

Ja tam za bardzo tym tematem się nie jaram, ale z tego co mogę polecić z anime to seria Ergo Proxy. Cyberpunk w najlepszym wydaniu. Cud miód i orzeszki. No i sama Re-l czy Lil (w zależności od tłumaczenia) Do tego jeszcze klasyki takie jak pełnometrażowe Spirited Away: W krainie Bogów czy Księżniczka Mononoke. Świetne filmy. A i Cowboy Bebop bardzo mi się podobał. I to w zasadzie tyle. Manga mnie w ogóle nie interesuje, natomiast dobre anime czasem lubię sobie obejrzeć.

Offline

 

#3 2008-06-09 17:35:01

mixokret

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: Manga/Anime

ber_lin napisał:

Ja tam za bardzo tym tematem się nie jaram, ale z tego co mogę polecić z anime to seria Ergo Proxy. Cyberpunk w najlepszym wydaniu. Cud miód i orzeszki. No i sama Re-l czy Lil (w zależności od tłumaczenia) Do tego jeszcze klasyki takie jak pełnometrażowe Spirited Away: W krainie Bogów czy Księżniczka Mononoke. Świetne filmy. A i Cowboy Bebop bardzo mi się podobał. I to w zasadzie tyle. Manga mnie w ogóle nie interesuje, natomiast dobre anime czasem lubię sobie obejrzeć.

Spirited Away: W krainie Bogów - polecam, polecam

Offline

 

#4 2008-06-09 17:43:25

MiaMay

Nowy użytkownik

8566758
Zarejestrowany: 2008-05-20
Posty: 7
Punktów :   

Re: Manga/Anime

Znam "Hellsing" ^^ Jest całkiem niezłe. Znawcą również w temacie nie jestem, aczkolwiek mogę również polecić "Siedmiu samurajów" albo chociażby trochę komercyjne, ale mimo wszystko dobre anime: "Ruchomy zamek Hauru". Ponadto ostatnio widziałam "Final fantasy" i pomimo braku ambitniejszej fabuły grafika robi wrażenie.

Offline

 

#5 2008-06-10 23:53:10

exclusive_brain

Użytkownik

4393408
Zarejestrowany: 2008-05-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Manga/Anime

TwoM - fabuła final fantasy VII nie jest taka najgorsza ^_^. znaczy zalezy na co sie nastawiasz, bo jezeli masz na uwadzie, iz to film do gry i to jeszcze takiego typu, no to niestety sila rzeczy efekt jest jaki jest.

btw. w orle kiedys byl przeglad filmow animEwanych - to jednorazowa impreza czy odbywa sie co jakis czas, wiecie moze?

Offline

 

#6 2008-06-11 23:01:09

MiaMay

Nowy użytkownik

8566758
Zarejestrowany: 2008-05-20
Posty: 7
Punktów :   

Re: Manga/Anime

Znalazłam ^^ Przegląd filmów animewanych miał w Polsce w 2007 roku swój debiut. Info  tu --> http://www.popcorner.pl/popcorner/1,81588,4455352.html

Ostatnio edytowany przez MiaMay (2008-06-11 23:02:18)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bigbang.pun.pl www.shinobigakure.pun.pl www.bringyourownbeer.pun.pl www.radiotopmusic.pun.pl www.artofvoodoo.pun.pl